Battle City

פרטים
שנה: 1985
הוצאה לאור: Namco
פיתוח: Namco
ציון: 10/10
ציון הגולשים: 7/10
קטגוריה: שונות
מצע: NES
גודל: 24k
תנו ציון למשחק

המשחק Battle City (יש אנשים שנוטים להטות את שמו, אז רק שתדעו - זה השם האמיתי) הוא אחד מהמשחקים הכי מוכרים, ואהובים למגהסון - NES, אני זוכר את עצמי בגיל 8 יושב שעות מול הטלויזיה, ולא מפסיק לשחק במשחק הזה.

המשחק מחולק ל-3 תפריטים, 1- שחקן אחד 2- שני שחקנים 3- בניית שלב, באפשרות של שחקן אחד - אתם משחקים לבד את הטנק, באפשרות של שני שחקנים(המועדפת) - אתם משחקים שני שחקנים, ובאפשרות השלישית - אתם בונים שלב משלכם, ואחרי זה יכולם לשחק בו...

המשחק עצמו - אתם משחקים טנק שמטרתו לחסל את כל הטנקים האויבים האחרים(20 במספר) - והכי חשוב זה לשמור על הנשר שלכם שזה בעצם הדגל, כאשר משמידים לכם את הדגל אז המשחק נגמר, יש לכם 3 חיים בכול המשחק עצמו שזה מאוד קצת, וכ-35 שלבים שונים ומגוונים...

הטנק שלכם מתחיל כטנק "טירון" שזה בעצם הטנק הכי פשוט, מולכם ישנם 4 סוגי טנקים: 1- טנק רגיל (דומה לשלכם) 2- טנק "משוגע" - לא, לא משוגע, הוא פשוט זז בצורה מצחיקה, ויורה לכיוונים לא קשורים 3- טנק כבד 4- טנק עם תותח עגול . אני מחלק אותם לפי רמות קושי - הכבד מקום 1, ה"משוגע " מקום 2, ה"תותח עגול" 3, והרגיל מקום 4. חוץ מזה שיש 4 סוגי טנקים, יש גם טנקים מיוחדים שהם מהבהבים אור אדום/סגול - לאחר שתחסלו טנק כזה הוא יביא לכם בונוס, הבונוס ימצא באקראי על המפה שלכם - ישנם 5 סוגי בונוסים: 1- כוכב(שזה הכי טוב לפי דעתי) - הכוכב משפר לכם את הטנק ומעלה אותו רמה, כאשר אפשר לעלות עד 4 רמות, בכול רמה הטנק מקבל יריות יותר מהירות, וחזקות - הוא יכול להשמיד גם אוביקטים כמו ברזל וכד', חוץ מזה שהמראה משתנה לטנק כבד(למי שזה אכפת :-)) 2- שעון זמן - זה עוצר את הטנקים היריבים מלנוע בכמה שניות בודדות, ובזמן הזה יש לכם זמן להסתדדר אסטרטגית על המפה, וללכת לחסל אותם, 3- כובע ברזל - זה נותן לכם הגנה על הטנק לכמה שניות, 4- טנק - שזה מוסיף לכם נקודות , והכי חשוב זה נותן עוד +1 לחיים, 5- עט חפירה - זה נותן הגנה ל"נשר" שלכם, הגנת ברזל שאי-אפשר לפרוץ ביריות רגילות(אפשר ביריות חזקות), 5) רימון - שזה מפוצץ את כל הטנקים היריבים שנצאים כרגע על המסך. ישנם עוד טנקים מיוחדים - שהם באים לא בצבעם הרגיל, הם באים בדר"כ בצבע ירוק ויש להם 4 שכבות הגנה, ז"א צריכים 4 יריות רגילות כדי להשמיד אותם או שני יריות חזקות.

האוביקטים במשחק הם: 1) אדמה רגילה, שאפשר לנוע עליה בלי בעיה עם הטנק, 2) לבנים רגילות - שאפשר לירות עליהם יריות רגילות ולהשמיד אותם, 3) לבנים חזקות(ברזל) - שאותם אי-אפשר לשמיד ביריות רגילות, אלא צריכים טנק משופר כדי להשמיד אותם, 4) מים - אי-אפשר בשום אופן לעבור דרכו, אבל אפשר לירות דרכם חופשי, 5)שדה - אפשר לירות, ולעבור דרכם חופשי, אבל כאשר אתם או הטנקים היריבם עומדים עליהם אי-אפשר לראות אתכם, עכשיו אחרי כל האובייקטים,הבונסים, והטנקים תחשבו איך זה לשחק עם הכול ביחד.

אחרי שעברתם שלב, אתם תקבלו את הסטטיסטיקה של אותו שלב - כמה נקודות קיבלתם, איזה טנקים השמדתם וכמה במספר.

אני אוהב לשחק את המשחק עם עוד שחקן כי עושים תורות - אחד שומר על הנשר והאחר הולך ומתקיף, אבל בדר"כ רבים על ה"כוכב" :-)... השלבים במשחק הם מגוונים כפי שהזכרתי, פשוט ההבדל שמשלב לשלב יש יותר ויתור מכשולים ואובקייטים , והמשחק יותר קשה, וכמובן שהנשר יהיה חשוף יותר.

הגרפיקאה במשחק היא בסדר - אין לצפות יותר ממשחק NES שיוצר בשנת 85... הסאונד במשחק, אמממ... גרוע, אבל נוסטלגי (שוב- הכול ביחס לאותם זמנים), אבל! -המשחקיות היא המרכיב הכי חשוב במשחק - בלעדיה המשחק לא היה קיים, אני נותן למשחק 10 מ-10, בגלל הנוסטלגיה, והכיף שבמשחק.

אז... מה נשאר לי להגיד לכם? תורידו! תשחקו! תהנו!

סוקר על ידי ButcherDF

נתרם על ידי עידן

סטטיסטיקות החדשים ביותר: המדורגים ביותר: הפופולריים ביותר:
כרגע יש 48 משחקים באתר.
חיפוש :לפי שם:
:לפי חברה:
Dr-Host VGFreak