רומים ואמולטורים: הסבר בסיסי

מהו רום?

רום, או באנגלית ROM, הינו גלגול של ראשי התיבות Read Only Memory. בתחום עולם האמיולציה, רום משמש לתיאור יחידה לאחסון מידע.

לתוך הרום מוכנס מידע מדוייק של משחק מסוים, בד"כ, או חלק ממשחק - דבר שנקרא Rip. בנוסף לכך, ניתן לשנות את המשחקים בצורה מסוימת -דבר שנקרא Hack.

לכן, ניתן לקחת משחק שהוא לא משחק מחשב, להכניס את המידע שלו לתוך קובץ רום, וכך להעלות אותו על המחשב.

מכאן ניתן להבין מדוע לא ניתן להפעיל רום ישירות, כפי שמפעילים משחק מחשב - המחשב פשוט לא תוכנן לכך. לשם כך הוכנו האמולטורים.

כדי להפעיל רום מסוים - יש צורך באמולטור הספציפי שיכול להפעיל אותו. שמירות של משחקי רומים ע"י אמולטור לא נעשית על גבי המשחק עצמו, כמו במשחקי המחשב, אלא בקובץ "בטרייה" של האמולטור.

מהו אמולטור?

אמולטור, או באנגלית, Emulator, הוא בעצם תוכנה, אשר מדמה מערכת מסוימת שאינה המחשב האישי אשר עמו מפעילים את התוכנה.

חלק מהאמולטורים מדמים את המערכת בצורה מעולה, וחלקם בצורה טובה פחות.

כדי להפעיל את קבצי הרום (שאינם למחשב, כזכור), יש צורך באמולטור הספציפי למערכת עבורה המשחק תוכנן. אמולטורים בד"כ מתוכנתים להפעיל קבצים של מערכת מסוימת אחת בלבד, אך ישנם כאלו שמסוגלים להפעיל כמה סוגים, כמו האמולטורים של מכונות הארקייד למיניהם (כגון Kawaks).

את האמולטורים מפעילים כמו כל תוכנה רגילה במחשב, ועמם "טוענים" את המשחקים שבעצם מיועדים למערכת שלא יכולה לפעול בצורה רגילה על המחשב- אך בזכות האמולטורים המשחקים מסוגלים לפעול על המחשב האישי של כל אחד - בלי צורך במערכת המקורית.

סטטיסטיקות החדשים ביותר: המדורגים ביותר: הפופולריים ביותר:
כרגע יש 48 משחקים באתר.
חיפוש :לפי שם:
:לפי חברה:
Dr-Host VGFreak